sosyal-sorumlululuk (1)

Sosyal Sorumluluk

Doğanlar Mobilya Grubu markaları yürüttüğü projelerle Türkiye’nin sosyal gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Pati Garantisi
Markalarımızdan DOĞTAŞ , “Misafir Pati” projesiyle başlattığı hayvan dostu yaklaşımına, “Pati Sigortası” projesini hayata geçirerek devam ediyor.
Eğitime Destek
Daha aydınlık bir gelecek için onların gülümsemesine ihtiyacımız var.
Üniversite ile Sanayi İşbirliği Faaliyetleri
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biga İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi öğrencilerine staj ve sponsorluk YKB Davut Doğan tarafından İşletme Bölümü öğrencilerine ‘Girişimcilik’ konulu ders ve konferanslar Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Çek Cumhuriyeti SilesianÜniversiteleriarasındaki ‘Değişim Programı’ kapsamında çek öğrenciler için DOĞTAŞ Dış Ticaret Departmanında staj imkanı sağlanmıştır.
Cebimden Kocam Düştü
Kadına şiddet konusuna dikkat çekmek ve engellilerin imajını pozitif yönde değiştirmek amacıyla “Cebimden Kocam Düştü” oyununu sahneleyen TEKSEM oyuncuları, Kelebek  Mobilya’nın da destek olduğu organizasyonlarla sahne alıyor. 
Sokak Hayvanlarını Korumaya Destek
Mobilya üretip satan bir üretici olmanın ötesinde, toplumsal konulara duyarlı bir marka olarak, örnek teşkil edecek adımlar atmaya devam ediyoruz. Her mağazamızda birer sokak hayvanı sahiplenilmesini teşvik ederek onlara sahip çıkmak, sokak hayvanlarını korumaya destek olmak üzere Misafir Pati hareketini başlattık.
Kâğıt Atık Geri Dönüşüm Projesi
Doğtaş Kelebek bünyesinde, ofislerde kullanılan kâğıtları, geri dönüşüme kazandırabilmek için çöpe değil de özel kağıt atık kutularına toplayarak TEMA Vakfı’na gönderdik. İlköğretim okullarına da dağıtılmak üzere hazırlanan kutular, özel uyarı mesajları ile çocuklarda çevre bilincini aşılamayı planlamıştır.
Doğtaş Tiyatrosu
Doğtaş, 2001 yılında Biga’da kurduğu Doğtaş Tiyatrosu ile bölgesinde tiyatrocular yetişmesine katkı sağlayarak sayısız başarılı oyuna imza atmıştır.
Gezici Çanakkale 1915 Müzesi
Doğtaş’ın Çanakkale’de köklenen saygın markalardan biri olmasının getirdiği bilinçle, önemli bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza atılmıştır. 
Tüm dünyada, çevreye duyarlı, ilk ve tek mobilya markası...
Özgün tasarımları ve kalitesinin yanı sıra, sürdürülebilir yaşam ve çalışma anlayışıyla sektörün liderleri arasında bulunan Doğtaş, bir ilke daha imza attı. 6 Ocak 2011 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzalayan Doğtaş, küresel düzeyde kabul gören bu sözleşmeye gönüllü olarak taraf oldu.
Genç girişimcilere destek…
TRT Haber’de yayınlanmaya başlayan; çılgın fikirlerin havada uçuştuğu, girişimcilerin ve mucitlerin hayallerini gerçekleştirmek için sahneye çıktığı Türkiye’nin değer üreten TV yarışması Bir Fikrin mi Var Türkiye’nin mobilya sponsoru olan Kelebek, genç girişimcileri de desteklemeye devam ediyor.