kelebek-hero

Kelebek Mobilya

logokelebek

Türkiye’nin ilk modern modüler mobilya üreticisi ve sektörün en köklü markası Kelebek, Ata’mızın imzasıyla kurulan ilk Cumhuriyet markalarından biri konumunda. Yıllar içinde gelişen ve büyüyen marka, ürünleriyle evlerden öte, kalplere yerleşti. Kelebek, ülkemizde ve dünyada milyonlarca evde kelebek etkisi yaratarak bireysel haz ve tasarım markası olarak minimalizm ile doğallığı buluşturuyor.

233
Toplam Satış Noktası
216
Yurt İçi Satış Noktası
17
Yurt Dışı Satış Noktası
55000
Metrekare Üretim alanı

*2023 2. Çeyrek verileridir.

Kelebek Mobilya, 1983 yılında mobilya sektörü için inovatif bir sistem olan laminasyon teknolojisini Türkiye’ye kazandırdı. 1990 yılında borsaya girerek halka açılan ilk mobilya firması olan Kelebek, kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle ürünlerini yurt içinde ve yurt dışında 230'un üzerinde mobilya mağazasında tüketicilerin beğenisine sunuyor. Geniş ürün yelpazesiyle her zevke ve tarza uygun mobilyalar sunan Kelebek, fijital (fiziki ve dijital) mağazacılığı ücretsiz mimari hizmetiyle bir araya getirerek, müşterilerine evlerinin çizimlerini yaparak, sanal ortamda Kelebek mobilyalarıyla döşeme ve deneyimleme imkânı sunuyor.

Kelebek, 80 yılı aşkın bir süredir devam ettiği yolculuğuna; salon, çocuk odası, mutfak-banyo, aksesuar ve bahçe kategorilerinde büyüyerek devam ediyor. Yeni global marka vizyonuyla “Kelebek Etkisi” yaratmaya devam eden marka, dünyaca ünlü tasarım efsanesi Karim Rashid ile iş birliği yaparak, sektörde bir ilki gerçekleştirdi. Genç ve dinamik bir marka olan Kelebek Mobilya, yeni vizyonunda Bauhaus tasarım yaklaşımıyla Gestalt yaklaşımını birleştiriyor.

kelebek-slider5
kelebek-slider7

Japon minimalizmini İskandinav natüralizmini ekleyen Kelebek, global bakış açısını bir Türk stilizasyonu olarak ortaya koyuyor ve adına “Kelebek Etkisi” diyor. Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren sektörüne liderlik eden marka, yeni
tasarım vizyonuyla da sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Doğtaş
Kelebek
Lova Yatak
Ruum Store
Kelebek Mutfak Banyo
Biga Home