kelebek-hero

Kelebek Mobilya

logokelebek

Atamızın imzasıyla başlayan ve 87 yıldır devam eden bu yolculuk, Kelebek Mobilya’nın gücünü, dayanıklılığını ve güven duygusunu senelerdir müşterileriyle buluşturmaktadır.

197
Toplam Satış Noktası
187
Yurt İçi Satış Noktası
10
Yurt Dışı Satış Noktası
55000
Metrekare Üretim alanı

*30.06.2022 Tarihli Verilerdir.

Kelebek Mobilya, 1935 yılında bizzat Ulu Önder Atatürk’ün imzasıyla kurulan, Haliç’te yerli uçaklara kontrplaktan kanat üretimi ile faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet’in en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kontplak ve uçak kanadı yapmak amacıyla başta kooperatif olarak kurulan köklü kuruluşumuz adını kelebek kanatlarından ilham alarak seçmiştir. Ülkemizden edindiğimiz mamullerimizin Avrupa mamullerinden hiçbir farkı olmadığı ve dahi kendi üretimimiz olan kontrplak tahtalarımızın müşterilerimize piyasa fiyatından çok daha makul fiyatlar ile kaliteli şekilde sunulduğu arşivlerde de yerini almıştır. 

1978 yılında Düzce’de mobilya fabrikasını açarak Türkiye’nin ilk panel ve mutfak üretimine başlamış olan Kelebek Mobilya 1979 yılında açtığı ilk mağazasıyla Türkiye’de, 1991 yılında Dortmunt’ta açtığı mağazasıyla ise yurtdışında perakende sektörüne adım atmıştır. 

Sektöründe ilklerin temsilcisi olan Kelebek Mobilya, 1983 yılında mobilya sektörü için inovatif bir sistem olan laminasyon teknolojisini Türkiye’ye kazandırmıştır. 1984 yılında ilk dizi arası ve renkli reklam çalışmasını gerçekleştirmiştir. 1985 yılında ilk çevre ödülünü alarak ISO Çevre Ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 1987’de TSE ve TİSEK belgesi alan ve 1990 yılında borsaya girerek halka açılan ilk mobilya firması olmuştur. Markamız geçmişten bugüne tasarım, ihracat, istihdam, kalite, hizmet konularında başarılarını sürdürmekte ve değerli ödüllerin sahibi olmaktadır.

kelebek-slider5
kelebek-slider7

87 yıldan bu yana hız kesmeden büyümesine devam eden Kelebek Mobilya büyüme planları doğrultusunda hedef pazarlarını belirlemiş ve gelişim yol haritasını da bu doğrultuda hazırlamıştır. Kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda üretimine devam eden kuruluşumuz, bugün ürünlerini yurt içinde 185’in üzerinde mağazada tüketicilerin beğenisine sunmakta, yaklaşık 30 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracatı ve yurtdışında yer alan konsept mağazalarıyla uluslararası pazarda da faaliyet göstermektedir.